CER-PA NORM Hakkında

1968 yılında kurulmuş olan firmamız uzun yıllar makine imalatı,makine ve otomotiv ile beyaz eşya yedek parça üretimi konusunda hizmet vermiştir.

1986 yılından bu yana CER-PA NORM markası ile el aletleri üretimi konusunda hizmet vermektedir.

Sizlerden aldığız güven ve destekle sektöründe 34.yılını tamamlayan firmamız her zaman olduğu gibi ürün gamını ve hizmetlerini arttırarak gelişmektedir.

Geçmişten bugüne ürünlerimiz tasarımdan üretime kadar hiçbir detayı ihmal etmeden modern üretim teknolojileri kullanarak üretmekteyiz.Çalışmalarımızda her zaman yüksek kalite,fonksiyonel şık tasarımlar ve uygun fiyat stratejimizi ön planda tutmaktayız.Özenle hazırlanmış olan ürünlerimizin yüksek stok seviyeleri ve hızlı servis hizmeti ile işlerimize verimlilik ve karlılık katacağına inanıyoruz.

Hedef Sektörler

CER-PA NORM, Havacılık, Elektrik, Otomotiv, Tekstil, İnşaat, Savunma Sanayi ve benzeri sektörlere hizmet vermektedir. Bunların yanı sıra kendi robot ve insansız teknolojilerini üreten firmamız, robotik ve makine endüstrisine de doğrudan hizmet vermektedir.

Marka

CER-PA NORM olarak marka imajını daha yükseklere taşıyabilmek amacı ile ürün tanıtımı, promosyon, sosyal medya reklamları, ürün stand desteği, araç cam giydirme ve tabela gibi reklam amaçlı müşteri hizmetlerini ön planda tutmaktayız.

Sunduğumuz Hizmetler ve Değişmeyen Kalite Standartlarımız ile Dünya çapında bilinir üreticiler arasında yer almaktayız.

Bugün CER-PA NORM Ailesi olarak dünyanın bir çok ülkesine hizmet veriyoruz.

 

Marka Tescillerimiz

Kalite ve Çevre Politikamız

PLASTİ-MAK  ENDÜSTRİYEL GEREÇLER SANAYİ ve TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ   olarak;

Çalışanlarımızın mutluluğunu, Yüksek düzeyde müşteri tatminini, Taahhütlerimize tam bağlılığı, Karşılıklı yarara dayalı tedarikçi ilişkileri ve onların iyileştirilmesini, Ürün kalitemizi artırmayı,
                                     
Tüm çalışanlarımıza gerekli bilgilendirme ve eğitimler yardımıyla kendilerinin, diğer çalışanların ve ziyaretçilerin sağlık ve güvenliklerini tehlikeye atmamayı temel görev olarak benimsetmek,
                                        
Tüm faaliyetlerimiz kapsamında, geri dönüştürülebilir atıklarımızı değerlendirmek, sınırlı olan doğal kaynak kullanımlarını azaltmak, çevreye zararlı atıklardan dolayı oluşacak kirliliği önlemek, canlı hayatı olumsuz etkilememek, çevreyi kirletmemek için gerekli tedbirleri almak. 

Kalite ve Çevre Yönetim Sistemi standartlarından taviz vermeden Performansını sürekli iyileştirmeyi amaçlayan, Sektörde öncü bir şirket olmayı,Taahhüt ediyoruz.

Tasarım

Ürün tasarım projeleri müşteri talepleri ve pazarın genel ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilmektedir. Ürün Tasarımlarımız 3d çizimlerin ardından 3d printer desteği ile yapılmakta, ürün tasarım ve test süreçleri gerçekleştirilmektedir. Tasarım ve test sürecini başarı ile tamamlayan ürünlerimizin, metal ve plastik kalıpları kendi bünyemizdeki kalıp üretim departmanımızda CNC takım tezgahları ile kusursuz olarak üretilmektedir.


Üretim
Alman ve İtalyan menşeili ham madde girdileri ve modern teknolojilerin kullanıldığı dövme, işleme, ısıl işlem, yüzey temizlik ve kaplama, plastik enjeksiyon prosesleri ile üretim gerçekleşmektedir. Ayrıca lazer ve tampon serigraf markalama, özel tasarımlı ambalajlar ve etiketleme ürünlerimize artı değer ve üstün marka imajı sağlamaktadır.

Kalite

Üretim ISO 9001-2008 Kalite Yönetim Sistemi ile yapılmaktadır. Yüksek kaliteli ürünlerin üretimi, kapsamlı bir üretim anlayışını, özel işlemler uygulanmasını ve iyi eğitilmiş kalifiye iş gücünün varlığını gerektirir.

Üretimin her aşamasında personelimiz prosesleri ISO 9001-2008 standartlarında tam bir kalite kontrolden geçirir. Tasarım ve üretim departmanlarımız tüketici istek ve şikayetlerine cevap vermek için müşteri hizmetleri ile birlikte çalışırlar.

Kalite prosedürünün uygulanması için iş gücümüze, sürekli olarak kalite güvence sistemi eğitimleri verilir. Bu sayede yüksek kaliteli aletlerin üretimi gerçekleşir.

Ürünlerimiz üretim ve üretim sonrası DIN ve ISO normlarına uygun çeşitli kontrollerden geçirilirler. Bunlar:

Dış kaynaklı çelik ve plastik hammadde analizleri,
İstatistiksel proses kontrolleri ,
Mastar ile uç profili kontrolleri,
Sertlik ölçümleri,
Tork dayanıklılığı ve ömür testleri,
Plastik malzemeler için darbe dayanıklılık testleri,

Bütün bu süreçler kalite dinamizmini oluştururken üretim hızının artmasını ve kısa sürede müşteri ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlar.                        

Garanti şartları

CER-PA NORM ürünlerinin tamamı üretimin her aşamasında sıkı toleranslar altında tam bir kalite kontrol sürecinden geçmektedir. Ürünlerimizin tamamı 5 Yıl boyunca CER-PA NORM üretici garantisi altındadır.

Garanti Kapsamı İçindeki Ürünler

Normal kullanım şartları içinde, imalat ve malzeme hatası tespit edilen ürünler, ömür boyu garanti kapsamında, tamir edilir veya yenisi ile değiştirilir.

Garanti Kapsamı Dışında Kalan Ürünler

  1. Kullanım talimatı veya kullanım amacı dışında kullanılmış olan mamüller.
  2. Boru takılarak, çekiçle vurularak aşırı zorlama sonucu deforme olmuş veya kırılmış olan mamüller.
  3. Kullanıcı tarafından, delme, taşlama, zımparalama ve kaynak yapılarak orjinalliği bozulmuş mamüller.
  4. Kullanıcı tarafından, kulanım sonrası koruyucu bakımları yapılmadan, rutubetli, çamurlu ve tozlu ortamlarda bekletilerek fonksiyonunu yitirmiş mamüller.
  5. Stoklamaya uygun olmayan nemli ortamlarda stoklanarak paslanmış olan mamüller.