Seri şekilde cıvataları, somunları sökmek ve takmak için kullanılan el aletidir. Lokma tek başına kullanılabilen bir ekipman değildir. Lokmalar çeşitli boylarda kollarla birlikte kullanılmaktadır. Lokmaların cırcıra bağlantı yerleri 1/4, 1/2 ve 3/4″ olabilir. Lokma kolununu lokmaya bağlayan mekanizmanın adına cırcır denilmektedir. Çıkardığı sese benzetilerek bu isim verilmiştir.

Lokma Anahtarı Kullanımı

Lokma anahtarları cıvata ve somun kullanımı yoğun olan birçok işletmede kullanılmaktadır. Cırcır, sökme ve takma yönlü olarak kullanılmaktadır. Lokmalara ulaşması güç yerlerde kullanım rahatlığı sağlamak için uzatma kolları da monte edilebilir. Lokmalar çoğunlukla toplu olarak takım çantaları içerisinde bulunurlar.

Lokma takımları içerisinde bulunan, lokmalar whitworth ölçülerde olabildiği gibi metrik olarak da sıralanabilir. Whitworth olanların ölçüleri ise 1/8″-1 1/4″ dir. Metrik olanların ölçüleri ise 8-32 mm’dir.

Bağlantı kısmı lokmaya bağlı olarak 1/4, 1/2 ve 3/4″ olabilir. Çoğunluk kullanım 1/2″ olsada diğerleri de kullanılabilmektedir. 1/2″ kare geçme için uzatmalar 75, 125 ve 250 mm olarak kullanılmaktadır. 3/4″ için ise 200 ve 400 mm uzatmalar bulunur. Her ikisi içinde aşırı kuvvet nedeniyle cırcıra zarar gelmemesi için T kolu kullanılmaktadır.

25 Parçalı Lokma Takımı

Bu lokma takımı içerisinde 8-9-10-11-12-13-14-15-16-17-18-19-21-22-23-24-27-30-32 olmak üzere 20 adet lokma ve 5 adet bağlantı parçası vardır. Cırcır kolu 255mm uzunlukta, t kol 300mm uzunluktadır.

Uzatma kolu 125mm ve universal mafsal 72mm dir. Buji lokması 16mm-21mm ölçülerindedir. Metal çanta içerisinde toplam ağırlık 4970 gr olarak satışa sunulmaktadır.

18 Parçalı Lokma Takımı 1/2″

Bu lokma takımı içerisinde 10-11-12-13-14-15-16-17-19-22-24-27-30-32 olmak üzere 14 adet lokma ve 4 adet bağlantı parçası vardır. Cırcır kolu 255mm uzunlukta, t kol 300mm uzunluktadır.

Uzatma kolu 125mm ve universal mafsal 72mm dir. Metal çanta içerisinde toplam ağırlık 3700 gr olarak satışa sunulmaktadır.

18 Parçalı Lokma Takımı 1/4″

Bu lokma takımı içerisinde 4-4.5-5-5.5-6-7- 8-9-10- 11-12-13 lokmalar ve 4 adet bağlantı parçası vardır. Cırcır kolu 255mm uzunlukta, t kol 300mm uzunluktadır.

Uzatma kolu 125mm ve universal mafsal 72mm dir. Metal çanta içerisinde toplam ağırlık 3700 gr olarak satışa sunulmaktadır.

Lokma Anahtarları ve Aksesuarları

Profesyonel cırcır kolu; 225 mm uzunluktadır. Gövdesi sertleştirilmiş mat krom kaplamalı krom-vanadyum çelikten oluşmaktadır. 72 dişli hassas cırcır mekanizması uzun ömürlü kullanım için dizayn edilmiştir. Yüksek tork dayanımı ile en ağır şartlardaki endüstriyel kullanım için uygundur. Saplar çift kompenantlı plastikten imal edilmektedir. Takımların içerisinde satıldığı gibi tek olarak da satışa sunulmaktadır. 

Universal mafsal; 72mm uzunluğunda, sertleştirilmiş mat krom kaplamalı krom-vanadyum çelikten imal edilmiştir. Her yöne 90o açı ile çalışma imkânı vermekte ve endüstriyel kullanıma uygun olarak imal edilmektedir. Aşınmaya ve aşındırıcılara dayanıklıdır. Takımların içerisinde satıldığı gibi tek olarak da satışa sunulmaktadır. Ağırlığı 154 gramdır.

T kol; 300 mm uzunlukta sertleştirilmiş mat krom kaplamalı krom-vanadyum çelikten imal edilmiştir. Endüstriyel kullanıma uygun olarak tasarlanmıştır. Ağırlığı 418 gramdır.

Uzatma kolu; 125 mm ve 250 mm olarak satışa sunulmaktadır. Sertleştirilmiş mat krom kaplamalı krom-vanadyum çelikten imal edilmiştir.

Buji lokmaları; derin lokma tasarımına sahip olarak, sertleştirilmiş mat krom kaplamalı krom-vanadyum çelikten imal edilmiştir. Alet ömrünü uzatan özel profil, tutucu lastik conta gibi detaylara sahiptir.

Toptan Lokma Anahtar

Çok yönlü kullanımı sayesinde hayatı oldukça kolaylaştıran lokma anahtarlar, genel itibariyle lokma takımı bünyesinde toplanan el aletleridir. Çalışma alanında fazlada yer kaplamayı önleyen bu anahtarlar, kolay taşınabilir ve portatiftir. Ayrıca bir tane lokma takımıyla, birçok el aletinin yaptığı tüm işleri kısa sürede halledebilirsiniz.

Günlük yaşamın içerisinde, özellikle de otomotiv sektöründe lokma anahtarlar adeta hayat kurtarır niteliktedir. Bir vidayı ya da cıvatayı hem sıkıp hem sökme özelliğine sahip lokma anahtarlar, iş ortamında en iyi çalışma arkadaşınız olabilir. Gerektiğinde, seçmiş olduğunuz lokma anahtar aracılığıyla yıldız, kare cıvataları gevşetip kolaylıkla sıkabilirsiniz. Başka bir el aletine ihtiyaç duymadan tek bir lokma anahtarıyla hızlıca işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Cer-Pa Norm, müşteri ihtiyacını sağlıklı şekilde analiz edip ona göre üretim yapan profesyonel bir firmadır. Toptan lokma anahtar üretiminde de tüm ürünlerinde olduğu gibi, müşteri memnuniyetini ve müşterinin hayatını kolaylaştırmayı hedeflemiştir. Öyle ki, bir lokma anahtarına ekleyebileceğiniz uzatma kolları sayesinde, ulaşılması güç yerlere bile ulaşıp vidaları, cıvataları sıkıp gevşetebilirsiniz.

Lokma anahtarlar pratik olduğu kadar zamandan kazanmanıza olanak sağlayacak özelliklerde kullanıcıyla sunulan ürünlerdir. Cer-Pa Norm web sitesinde yer alan lokma takımlarıyla tüm tadilat ve tamirat işlerinizde zamandan kazanabilirsiniz. Paslanmaz materyaller kullanılarak üretilen bu ürünler, uzun yıllar sorunsuz şekilde yanınızda taşımanız ve hayatınızı kolaylaştırmanız için Cer-Pa Norm’da sizleri bekliyor. Lokma seti içinde yer alan uzatma kolları, lokma soketi, vidalama ucu ve lokma anahtarla her yerde işlerinizi kısa sürede halledebilmeniz çok kolay. Ayrıca uzun seneler yanınızdan ayırmayacağınız lokma anahtarlarla bütçenizi de koruma altına alabilirsiniz.

Lokma Anahtar Fiyatları

Endüstriyel kullanım için veya alet çantasında durup , ”lazım olduğunda işimi görsün “ diye lokma takımları almak istiyorsanız, sadece fiyat yönünden incelemeniz size doğru sonuç vermeyecektir. Sağlam gövde yapısı, yüksek torklara dayanıklı özel tasarlanmış cırcır mekanizması ile Cer-Pa lokma anahtarlar sizler için doğru tercih olacaktır.

Lokma takımlarımız endüstriyel kullanım için tercih edildiği gibi, amatör ve hobi işlerinde de en yakın yardımcınız olmaktadır. Arabanızın veya evdeki bisikletin küçük tamirat ve ayarlamaları için lokma anahtarlarımızı kullanabilirsiniz. Ülke içinde ve birçok ülkede el aletlerimizi gururla kullandırmaktayız.

Cer-Pa Norm lokma anahtarları somunun etrafını tamamen sardığı için somun başını yıpratmaz, verilen kuvvet tamamen somuna aktarıldığı için işleriniz rahatlıkla tamamlanır. Kullanılan özel alet çeliği ile uzun ömürlü ve ağır endüstriyel kullanım için aranan el aletlerindendir. Ar-ge çalışmaları sayesinde el aletleri tasarımları sürekli daha da geliştirilerek bugünkü en son haline getirilmiştir.

Firmamız 1986 yılından itibaren el aletleri üreten ve her yıl ürün kalitesini biraz daha artıran bir kuruluştur. Üretimini yaptığımız el aletleri otomotiv sanayi, havacılık sektörü ve savunma sanayi gibi ülkemiz için çok önemli sektörlerde kullanılmaktadır. Üretimimizin bir kısmı yurt içinde kullanılırken, bir kısmı ise birçok ülkeye ihraç edilmektedir.

Profesyonel, yarı profesyonel tüm işlerinizde sıkıntısız olarak kullanabileceğiniz lokma takımı arıyorsanız, Cer-Pa Norm lokma takımlarını tercih edebilirsiniz. Fiyat –kalite olarak en uygun değerlere sahip diğer el aletlerimizi de inceleyebilirsiniz. El aletlerimiz takım halinde ve tek olarak satılmakta, gerekli parça temini ile kullanımları desteklenmektedir.