Birçok işimizde kullandığımız tornavidalar, kontrol kalemleri ve bits setlerini Cer-Pa Norma çatısı altında temin edebilirsiniz. Ev kullanımından, büyük sanayi tesislerine kadar geniş bir alanda kullanımı olan tornavidalar oldukça çeşitlidir. Düz tornavida, yıldız tornavida diye amatör kullanımda ayrılabilen tornavidalar endüstriyel kullanımda birçok sınıfa ayrılmaktadır.

Cer-Pa Norm çatısı altında üretilen diğer el aletleri gibi tornavida grubu da uzun ömürlü ve işlevsel el aletleridir. Tornavidalar genelde vidaları belirlenen alana sokmak veya çıkarmak için kullanılmaktadırlar. Düz uçlu, yıldız uçlu, torx uçlu gibi uç çeşitlerine göre adlandırdığı gibi, yapıldığı malzeme veya şekillerine göre de adlandırılabilirler.

Kontrol kalemleri aslında bir nevi tornavida olsalar da, belirli bir alanda elektrik olup olmadığını anlamaya yarayan hassas el aletleridir. İçerisinde bulunan düzenek sayesinde dokunduğu bölgede elektrik var ise yanan bir lamba ile kullanıcısını uyarmaktadır. Kontrol kalemleri hassas ve güvenlik açısından önemli el aletleridir, diğer tornavidalar gibi vida sıkıştırmak için kullanılabilse de, elektrik varlığını belirlemek için kullanılması daha doğru olacaktır.

tornavidalar, tornavida seti

Tornavidaların şaftı sert alet çeliğinden yapılır, ucu aşınmayı azaltmak için özel işlemlerden geçirilir, vidaları rahatça tutabilmesi için de mıknatıslandırılır. Tornavidalarımızda Alman ve İtalyan menşeili krom-vanadyum ve krom-vanadyum-molybdenum çelik kullanılmaktadır. Tornavida uçları vida başlarına tam oturması için hassas bir şekilde işlenmektedir. Geniş ürün yelpazesine sahip Cer-Pa Norm tornavidaları darbelere ve aşındırıcılara karşı dayanıklı olarak imal edilmektedir.

Tornavida saplarında modifiye plastik kullanılmaktadır, süngü ve saplar enjeksiyon sistemi ile birleştirilir. Tornavida uçları siyah fosfat ile kaplanarak mıknatıslanır. Tüm tornavida grubu DIN ve ISO standartlarının üzerinde olarak imal edilmektedir. DIN ISO 2380-1/2 TS 59 1/3/4, DIN ISO 8764-1/-2 standartlarına uygun olarak imal edilirler

Prosoft Tornavidalar

Prosoft tornavida grubu krom-vanadyum- molybdenum  süngü üzeri mat krom kaplama olarak imal edilmektedir. Uçları hassas bir şekilde şekillendirilir, siyahlatılır ve manyetik verilir. Endüstriyel kullanımı uygundur, en yoğun kullanımları bile rahatlıkla karşılar. Saplar, özel olarak tasarlanmış çift kompenant ile kavramayı kolaylaştıracak şekilde hazırlanmaktadır.

Bu grup altında, düz uçlu tornavida, yıldız uçlu tornavida, torx uçlu tornavida, delikli torx uçlu tornavida, pozidiriv  yıldız uçlu tornavida, allen uçlu tornavida, lokma uçlu tornavida, cırcırlı düz tornavida, topaç düz uçlu tornavida, ballpoint uçlu tornavida, square uçlu tornavida, izoleli tornavida ve çantalı takımlar satışı yapılmaktadır. Modellerin ağırlıkları değişkendir.

X-Plus Tornavidalar

X-Plus  tornavida grubu krom-vanadyum süngü üzeri mat krom kaplama olarak imal edilmektedir. Uçları hassas bir şekilde şekillendirilir, siyahlatılır ve manyetik verilir. Endüstriyel kullanımı uygundur, en yoğun kullanımları bile rahatlıkla karşılar. Saplar, özel olarak modifiye edilmiş plastikten rahat kullanım için tasarlanmıştır.

Bu grup altında, düz uçlu tornavida, yıldız uçlu tornavida, torx uçlu tornavida, lokma uçlu tornavida, bükülebilir lokma uçlu tornavida, tornavida takımları ve teşhir panoları satışı yapılmaktadır.

Klass Tornavidalar

Klass tornavidalar krom-vanadyum-silisyum süngüye sahiptir. Uçları hassas bir şekilde şekillendirilir, siyahlatılır ve manyetik verilir. Endüstriyel kullanımı uygundur, en yoğun kullanımları bile rahatlıkla karşılar. Asetat plastik saplıdırlar. Mat krom kaplamalıdır.

Bu grup altında, düz uçlu tornavida, yıldız uçlu tornavida, torx uçlu tornavida, delikli torx uçlu tornavida, topaç düz uçlu tornavida, topaç yıldız uçlu tornavida, tornavida takımları ve teşhir panoları bulunmaktadır.

Soft Tornavidalar

Mat krom – silisyum - vanadyum süngüye sahiptirler. Uçları hassas bir şekilde şekillendirilir, siyahlatılır ve manyetik verilir. Endüstriyel kullanımı uygundur, en yoğun kullanımları bile rahatlıkla karşılar. Saplar, özel olarak tasarlanmış çift kompenant ile yumuşak olarak imal edilirler.

Bu grup altında, düz uçlu tornavida, yıldız uçlu tornavida, allen uçlu tornavida, lokma uçlu tornavida, teşhir panosu ve takımlar satılmaktadır.

Opak Tornavidalar

Opak tornavidalar mat krom –silisyum-vanadyum süngüye sahiptirler. Mat krom ile kaplanmıştır. Uçları hassas bir şekilde şekillendirilir, siyahlatılır ve manyetik verilir. Endüstriyel kullanımı uygundur, en yoğun kullanımları bile rahatlıkla karşılar. Asetat plastik saplıdırlar. DIN ISO 2380-1/2 TS 59 1/3/4 standartlarına uygun olarak imal edilirler.

Bu grup altında, düz uçlu tornavida, yıldız uçlu tornavida, delikli torx uçlu tornavida, değişken uçlu tornavida, topaç düz uçlu tornavida , topaç yıldız  uçlu tornavida, tornavida takımları ve teşhir panosu bulunmaktadır.

Gold Tornavidalar

Gold tornavidalar mat krom –silisyum-vanadyum süngüye sahiptirler. Mat krom ile kaplanmıştır. Uçları hassas bir şekilde şekillendirilir, siyahlatılır ve manyetik verilir. Endüstriyel kullanımı uygundur, en yoğun kullanımları bile rahatlıkla karşılar. Asetat plastik saplıdırlar.

Gold tornavidalar, düz uçlu tornavida, yıldız uçlu tornavida, torx uçlu tornavida, pozidiriv yıldız uçlu tornavida, topaç düz uçlu tornavida, topaç yıldız uçlu tornavida olarak çeşitlenir.

Multi Ve Bayrak Serisi

Bayrak tornavidalar krom –silisyum-vanadyum süngüye sahiptirler. Siyah fosfat kaplama ve manyetik verilmiş torx plus uçlara sahiptir. Modifiye plastikten tasarlanmış saplara sahiptir. Endüstriye işletmelerde, özellikle CNC, freze ve torna katerlerinde kullanım içindir. Farklı ölçülerde üretimleri yapılmıştır. Torx-Plus uçlu bayrak tornavidalarda ürün çeşitlerimiz içerisinde yer almaktadır.

Torx-Torx plus kombi bayrak tornavidalar krom –silisyum-vanadyum süngüye sahiptirler. Uçlarına manyetik verilmiş ve siyahlatılmıştır. Çift yönlü kullanıma uygundurlar. Sapları modifiye edilmiş plastikten yapılmaktadır.

Tekstilciler için üretilmiş allen uçlu lüper tornavidayı ve düz uçlu mekik tornavidasını da ürün çeşitlerimiz arasında bulabilirsiniz.

Değişken uçlu tornavida; yıldız ve düz ucun, birlikte kullanımı imkânını vermektedir. Krom-vanadyum süngü nikel kaplanmıştır. Her iki uca da mıknatıs özelliği kazandırılmış, sap ise modifiye plastikten imal edilmiştir.

Düz ve yıldız uçlu z tornavidalar da çeşitlerimiz arasındadır. Krom –silisyum-vanadyum süngüye sahiptirler.

Bu grup altında süngüler ve takım halinde tornavidalar da bulunmaktadır.

Kontrol Kalemleri

Acetat kontrol kalemi ve X-Plus kontrol kalemi krom-vanadyum-çelikten klemens vardır.Düz ve  yıldız uçlar, parlak nikel ile  kaplanmıştır. Modifiye şeffaf plastik veya şeffaf asetat gövde, 90-500V arası gerilimi test etmektedir.

Bits Uçlar Ve Aksesuarları

Uçlarımız endüstriyel yoğun kullanıma uygun olarak krom-vanadyum-molybdenum çelikten yüksek tork dayanımı ile üretilmektedir. Farklı uç şekillerinde bits uçlarımız ve mıknatıslı paslanmaz gövdeye sahip bits adaptörlerimiz bulunmaktadır.

Manyetik somun tutucularımızda krom vanadyum çelikten imal edilmiş, mıknatıslı derin tutucular olarak tasarlanmıştır. Yüksek tork dayanımı ile yoğun endüstriyel kullanıma uygundurlar.

Toptan Tornavida

Tamir aletleri denildiğinde akla ilk gelen aletlerden bir tanesi de tornavidadır. Tornavida farklı üretim teknik ve yöntemlerin gelişmesiyle farklı uçlarda olsa da temelde yıldız tornavida ve düz tornavida olarak ikiye ayrılmaktadır. Her iki tornavida türü de kullanım amaçlarına göre farklı alanlarda iki şeyi birbirine sıkıştırmak için kullanılan ürünlerdir. Yıldız tornavida ve düz tornavidaların yanı sıra lokma takımı, alyan takımı gibi tornavidanın fonksiyonuna sahip ürünler de mevcuttur.

Tornavidalar hırdavat mağazalarında yada yapı marketlerde en olmazsa olmaz ürünlerdendir. Çünkü tornavidalar birçok sektörde farklı malzemeleri birbirine bağlamak yada ayırmak için kullanılır. Tornavidaların bu kadar geniş bir kullanım alanına sahip olması bazı bakkalların bile tornavida bulundurmasına neden olmaktadır. Tornavida tedariği konusunda tornavida satıcıları bu ürünleri genellikle toptan olarak alırlar. Satıcının toptan tornavida alması ürünü her zaman daha uygun bir fiyata tedarik edebileceği anlama gelmektedir. Ürünü uygun bir fiyata almak demek o ürün için satıcının daha rekabetçi bir fiyat belirleme şansı olacağı demektir.

Toptan tornavida konusunda gerek kalitesiyle gerekse müşteri hizmetlerinin aktifliği ile en tercih edilebilecek firmalardan bir tanesi Cer-Pa Norm’dur. Cer-Pa Norm senelerin vermiş birikim ile her zaman en doğru, en kaliteli ve en uygun fiyatlı ürünü müşterilerine sunmayı kendine misyon edinmiştir. Müşteri temsilcilerimizle görüşerek hem toptan tornavida ürünlerimiz için hem de diğer ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.