Tamir için el aletleri denildiğinde akla ilk gelen ürünlerden bir tanesi pensedir. Özellikle sıkıştırmak yada gevşetmek için yuvası olmayan yani tornavidaların kullanılamayacağı alanlarda bu işlemleri yapmak için penseler kullanılır. Penseler çapraz bir şekilde birbirine monte edilen iki bütün parçanın açılıp kapanmasıyla kullanılan basit el aletleridir. Penselerin bu çalışma mantığından yola çıkarak birçok pense çeşidi üretilmektedir. Bu pense çeşitlerinden bir tanesi de papağan pensedir. Papağan pense adından da anlaşılacağı üzere bu ismi bir papağanın kafasına benzeyen tasarıma sahip olduğu için almıştır.

Papağan penseler yukarıda da bahsettiğimiz gibi iki bütün parçanın çapraz bir şekilde birbirine monte edilmesi ile üretilmektedir. Pensenin ağız kısmının papağanın kafası gibi biraz eğik olması bu pense türünü sıradan pense türlerine oranla insan gücünden daha fazla yararlanılmasını sağlar. Bu yüzden papağan penseler diğer pense türlerinden daha ağır işlerde kullanılmaktadır. Bu pense türleri en çok demir boru bağlama yada plastik boru bağlama gibi işlemlerde kullanılır. Dolayısıyla bu pensenin en sık kullanıldığı alanlardan bir tanesi inşaat sektörüdür. İnşaatlarda özellikle su ve kalorifer sistemlerini monte edilirken sıklıkla rastlanan aletlerden bir tanesi papağan pensedir.

Papağan penselerin yaygın olarak kullanıldığı alanlardan bir diğeri de otomotiv sektörüdür. Araçların özellikle motor aksamları tamamen çelik yada demirden oluştuğu için bu bölümlerdeki parçaların vidalarla sıkıştırılması işlemlerinde papağan penseler daha etkilidir. Papağan penseler de  sıkıştırmak için kullanıldıkları parçalar gibi çoğunlukla dökme olmak üzere demirden üretildiği için sıkıştıracakları yada gevşetecekleri parça kadar sağlam malzemelerdir. Bu yüzdendir ki papağan penseler her zaman bir tık daha ağır işlerde kullanılan el aletleridir. Onların ağır işlerde kullanılması kullanımı zor anlamına gelmez. Eğer ortada bir zorluk varsa bu yapılan işin kendi zorluğudur. Çünkü papağan penseler basit bir düzeneğe sahip oldukları için kullanımları da oldukça kolaydır.

Papağan penseleri piyasada bulunması zor olan aletlerden değildir. Hemen hemen her hırdavat ve inşaat malzemesi dükkanında bulunur. Çünkü papağan penseler kullanım kolaylığı ve işlevinden dolayı geniş bir kullanım alanına sahiptir. Geniş bir kullanıma sahip olmasından dolayı alet çantalarının en vazgeçilmez elemanlarından bir tanesidir. Bu penseler hırdavat ve inşaat malzemelerinin yanı sıra zincir yapı marketlerde de bulunabilecek ürünlerdir. Eğer papağan pense alacaksanız size tavsiyemiz bu konuda iyi bir araştırma yapmanızdır. Hem fiyat hem de kalite konusunda kısa süreli bir araştırma yaparak kendiniz için en ideal bir papağan penseyi bulmuş olabilirsiniz.

Papağan Pense Çeşitleri

Papağan pense pense çeşitlerinin içinde bir tür olduğu gibi kendi içinde de bir çok çeşidi vardır. Bu penseler ilk olarak markalarına göre çeşitliliğe sahiptir. Farklı firmaların ürettikleri papağan penseler hem kalite hem de marka olarak çeşitlilik göstermektedir. Papağan pense çeşitleri boyutlarına göre de ayrılabilirler. Penselerin büyük olması onların daha geniş çaplı vidalama işlemlerinde kullanılması anlamına gelir.

Papağan penselerin bazıları sap kısımlarında kauçuk yapıya sahiptir. Bu yapı bu aletlerin daha kolay tutulmasını ve vidalama işleminin daha kolay yapılmasını sağlamaktadır. Bazıları ise ham olarak kauçuk veya plastik ile kaplanmamış şekildedir ki bu penselerin kullanımları biraz daha zordur. Sapı demir yada çelik olan papağan penselerin kullanımlarını kolaylaştırmak için eldiven kullanmak en mantıklı yöntemdir.

Papağan Pense Fiyatları

Papağan pense fiyatları her ticari ürün gibi birçok piyasa değişkeninden etkilenmektedir. Bu değişkenlerin en başında ürünün üretilmesi için kullanılan hammadde gelmektedir. Hammadde fiyatları bir ürünün üretilmesinde piyasaya çıkış fiyatını belirleyen en güçlü etkenlerden bir tanesidir. Papağan penselerin hammaddesi ise çelik ve dökme demir olduğu için bu hammaddelerin fiyatlarındaki artışlar ve düşüşler papağan pense fiyatlarını olumlu yada olumsuz etkilemektedir. Çalışan maaşları, işletme faturaları, vergiler, kira gibi masraflar da her ticari üründe olduğu gibi papağan pense fiyatları içinde etkili çıktılardır. Bunların yanı sıra makine bakımları ve nakliye gibi giderler de yine ürünün fiyatını etkileyen diğer faktörlerdir.

Papağan pense fiyatları ve papağan pense çeşitleri hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz size sadece papağan penseler hakkında değil, diğer birçok el aletleri konusunda her türlü bilgiyi vereceklerdir.