Perçin Tabancası

Özellikler: Özel alaşımlı, elektrostatik toz boyalı, alüminyum gövde. Çelik tutamak. Blister teşhir ambalajı.

KOD NO
2009 49 2550 250 mm 1 505 gr 

Perçin gündelik hayatta birçok kez karşımıza çıkan bir parçadır. Kullanım alanı her ne kadar geniş olmasına rağmen bir perçinin varlığı kullanıldığı ürün üzerinde çoğu görmezden gelinir.

Perçin iki parça arasında sökülüp tekrar takılmayacak bir işlemin gerektiği birleştirme işlemlerinde kullanılır. Perçinleme işlemi ise birleştirilecek iki parçanın perçin çivisi yada somunuyla bir araya getirmesi işlemidir. Perçinleme işlemi perçin tabancası ile yapılır.

Perçinler çivi yada somun şeklinde silindirik bir yapıya sahip olan montaj elemanıdır. Perçinlerin bir başı hazırken, diğer başı ise montaj deliklerinin derinliğine göre ayarlandıktan sonra biçimlendirilerek kapatılır. Perçinler vidalar göre daha uzun ömürlü bir montaj imkanı sağlar ve yüzey üzerinde en az derece çıkıntı yapar. Hem pürüzsüz bir yüzey hem de sorunsuz bir montaj elde etmek için perçin tercih edilir. Perçini en iyi şekilde montaj esnasında kullanmak içinse perçin tabancasına ihtiyaç vardır.

Perçin Tabancası Kullanım Alanları

Perçin tabancaları kullanılacak perçine göre farklı çaplarda ve şekillerde olabilir. Perçinin kullanımı çok geniş bir alana sahip olduğu için aynı şeyi perçin tabancası için de diyebiliriz. Dolayısıyla perçin tabancaları, gemi sektöründe, kalorifer peteklerinde, pencere ve sineklik imalatında, çaydanlık, tencere tava gibi küçük ev eşyalarının üretiminde ve inşaat sektöründe, giyim sektöründe (kot pantolonu ve kemerler başta olmak üzere) kullanılmaktadır. Bu sektörlerinde dışında da sayamayacağımız kadar çok alanlarda perçin tabancası kullanılır.

Perçin Tabancası Fiyatları

Perçin tabancaları kullanım amaçlarına göre farklı farklı model ve boyutlarda üretilmektedir. Bu farklılık doğal olarak perçin tabancası fiyatlarında da görülmektedir.

Perçin tabancalarının farklı model ve çeşitlerde olmasının sebebi piyasada farklı farklı perçinlerin olmasıdır. Bu perçinler çivi şeklinde olabilecekleri gibi somun şeklinde daha kalın yapıda da olabilirler. Her tür perçinin de kullanıldığı farklı bir perçin tabancası vardır. Perçin tabancası fiyatları arasındaki en büyük farklılık budur.

Perçin fiyatlarını belirleyen bir diğer unsur ise perçin tabancasının üretildiği piyasa koşullarında ham maddelerin maliyetidir. Hammaddelerin zaman göre fiyat konusunda çok büyük değişiklikler gösterdiği bilinen bir gerçektir. Bu da ister istemez zaman içinde perçin tabanca fiyatlarını etkilemektedir.

Perçin Tabancası Nasıl Kullanılır?

Perçin tabancaları her ne kadar kullanılan perçinin türüne göre farklılıklar gösterse de kullanım mantıkları birbirlerine benzemektedir.

Montajda kullanılacak perçinlerin türü, malzemesi ve çapı ne olursa olsun bir ucu kapalı diğer ucu ise montaj esnasında kapanacak şekildedir. Bu açık ucu da montaj yerindeki deliğin çapı ve derinliğine göre perçin tabancası ile çakma işleminde kapanır. Böylelikle montajı yapılacak olan iki yüzey sıkıştırılarak birleştirilir. Sonuçta sökülemeyecek bir montaj işlemi gerçekleşir.

Yılların vermiş olduğu kalite tecrübesiyle Cer-Pa Norm, en iyi kalitede perçin tabancasını en uygun fiyata sunmanın haklı gururunu yaşıyor. Cer-Pa Norm perçin tabancası ürünümüzü satın almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.