5 Gözlü Takım Arabası

Özellikler:Yüksek kalite sactan mamül, elektrostatik boyalı gövde, merkezi kilit sistemi, 2 sabit 2 hareketli fren mekanizmalı tekerlek.

KOD NO
1300 99 9005 600 x 450 x 950 1

 

 

 

 

Ergonomik ve pek çok alanda geniş bir kullanım özelliğine sahip olan takım arabaları ile beraber sizlerde istediğiniz gibi el aletlerinde, çekmecelerle beraber geniş bir kullanıma sahip bu arabaları tercih edebilirsiniz. El aletlerinin çok olduğu tamirhanelerde, atölyelerde, pek çok iş yerinde ya da geniş ev ortamında hobi odlarınızda takım arabası ile beraber el aletlerinin kaybolmasını önleyebilirsiniz. Otomotiv servis sektörü alanında, hobi atölyesi ya da benzer şekilde fabrikalarda geniş bir kullanıma ihtiyaç olan bu ürünlerin çekmeceli ya da raflı şekilde kullanımları da bulunmaktadır.

Takım alet arabası olarak da bilinen ve sağlamlığı çelik sacdan yapılmasıyla bilinen bu ürünlerde dolap içlerinin güçlü ve ağır malzemeleri çok rahat şekilde kaldırabileceği bilinmektedir. Genellikle 50 kg taşıma kapasitesine sahip geniş dolap içleriyle beraber istediğiniz gibi seçimler yapabiliyorsunuz.

Takım Arabası Özellikleri Nelerdir?

Tek parça halinde üretilen bu taşıma araba modelleri, birbirinden farklı amaçlarla kullanılabilir. Çekmeceleri üretilirken teleskopik raylı olması sayesinde çekmecelerin raftan çıkartılması zorlanmadığı sürece pek mümkün değildir. Merkezi kilit sistemi sayesinde çekmece kilitli olup, dilediğiniz her zaman kilidini de kullanabilirsiniz. 

Rafların takım arabalarında istediğiniz gibi ayarlanabilir olduğu gibi sabit şekilde de bırakabilirsiniz. 50 kg başlangıç ağırlık kapasitesi dışında isteğe bağlı şekilde bu daha da arttırılabilmektedir. Bu alanda faydalanacağınız çalışma arabası modellerinde projelerinize bağlı olarak 80 kilograma kadar taşıma kapasitesi arttırılmaktadır.

Bir diğer özelliği olarak elektrostatik toz boyalı olan bu arabalar, ABS plastik ve kenar PVC, MDF kaplı üretilmektedir. Sabit tekerlek, dönerli ya da frenli sistemiyle beraber tekerleklerde kauçuk tekerlek sistemi kullanılır. İstediğiniz gibi tüm el aletlerinden takım setlerinize kadar her şeyin tek bir yerde olması, kaybolmamasını sağlamak amacıyla kullanıma uygun şekilde tercih edebilir ve de kullanabilirsiniz. 

Rahat bir şekilde çalışmalarınızı yapabileceğiniz şekilde dilediğiniz her zaman çalıştığınız alana da arabayı sürükleyip pratik şekilde götürebiliyorsunuz. Takım arabalarının genel olarak en iyi şekilde tercih edilmesinin nedenlerinden biri de çekerek istediğiniz her yere götürerek, iş yapma şevkinizi getiriyor olması ve mobil haliyle dilediğiniz her yerde de kolaylıkla bu ekipmanı kullanabiliyorsunuz.

Birçok özelliği bulunan bu takım arabalarını ister 5 gözlü takım arabası olarak tercih edebilir isterseniz de daha az göze sahip olarak üretilmiş modellerine de göz atabilirsiniz. Bununla birlikte pek fazla yer kaplamaması ve ergonomik kullanımıyla beraber de son derece basit, pratik şekilde sizlere kullanım imkanını sağlar. Takım arabalarında dilediğiniz şekilde hem küçük el aleti alarak depolama hem de el aletlerinde kayıp riskini azaltması türleriyle ofis içerisinde yaygın olarak kullanılır. 

Takım Arabası Kullanım Alanları

Birbirinden fazla kullanım alanı bulunan bu takım arabaları, boş takım arabası halinde satışı bulunur. Çelikten yapıldığı için çoğu zaman çelik takım arabası olarak da bilinir. Dayanıklı yapısı sayesinde otomotiv sektöründe geniş bir kullanım sahip olup, ağır el aletlerinin, İngiliz anahtarlarının ve daha birçok malzemenin de hem saklanması hem de ortalıkta dağınık durmaması için tercih edilen araba takım arabalarıdır.

Günümüzde metal ve sanayi alanında geniş bir kullanıma sahip olurken, onarım ve sağlık kurumlarında da pratik bir kullanım için bu takım arabalarının ergonomik ve daha hafif halleri tercih edilmektedir. Son derece sağlam ve dayanıklı olduğu gibi yüksek kalitede üretimiyle beraber geniş bir kullanımı da mevcuttur.

Geniş bir kullanım alanı olarak atölyelerde de yine işlevsellik kazandırmak amacıyla takım tezgahlarının birçok yerde kullanıldığını görmek mümkündür. Çekmeceli şekilde çalışma tezgahları ile beraber verimli bir kullanım sağlar, tezgahların da çekmecelerini yerleştirilen takımlara uygun şekilde seçebilirsiniz. Burada el aletlerini ya da hırdavat ürünlerinin tamamını saklayabileceğiniz gibi, en çok kullandığınız ve çalışma alanınızda olmazsa olmaz olan tüm malzemeleri de takım dolabı olarak kullanacağınız bu taşıma arabalarında kullanabilirsiniz. 

Benzer şekilde iş yerlerinde fonksiyonel bir kullanımı kazandırmak amacıyla da atölyelerde geniş bir kullanımı vardır. Çalışma alanlarınızda her zaman hareket edebilen çantanın olması, ihtiyaçlarınızı çok iyi şekilde sağlayacağı gibi el aletleri ve takımları düzenli şekilde saklamak, istediğiniz her yerde kullanmak için de amaca uygun şekilde tercih edebiliyorsunuz. 

Takım Arabası Nasıl Yapılır?

Sac kullanılarak yapılan takım arabalarında düz veya rulo olan saclardan üretimi bulunur Metal takım arabalarının imalat süreçleri uzun olduğu gibi dayanıklılığı da maksimum seviyededir. Kesim süreçlerinde de benzer şekilde giyotin makaslar kullanılarak istediğiniz gibi sac plakalar kesilerek, istenen ölçülerde yapımı bulunur. 

Hazır olarak üretildiği gibi proje bazlı şekilde de üretimi bulunur. Sac bükümü safhasında da saclar büküldükten sonra metal sac parçalarının birleştirilerek uygun şekilde elektro statik toz ile boyanarak üretimi tamamlanmaktadır. Son aşamada da yapılan şey, en az 200 derece olacak şekilde 200 derecelik sıcaklık içerisinde toz boya kabinlerine atılarak pişirilir. Bu sayede herhangi bir çizilme, yıpranma ya da leke bırakması gibi süreç olmadan da çok rahat şekilde kullanımı sağlar. Bununla beraber farklı zamanlarda ihtiyaçlarınıza uygun şekilde de dilediğiniz gibi montajı yapılarak sizlere hazır hale getirilmektedir.

Takım Arabası Fiyatları

İmalat süreçlerinde çelik sac, sac kalitesi ya da kalınlığı gibi parametreler fiyatları en çok etkileyen konulardır. Bununla beraber kullanılan ray sistemi, kilit modeli ya da tekerlek modeli de yine fiyatlarda doğrudan etkileyici konular olurken işçilik kalitesi ve marka seçimlerinizde de yine en uygun takım arabası fiyatlarını bulmak mümkündür.

En iyi noktada faydalanacağınız takım arabaları hem dayanıklı hem de zamanla çekmecenin ya da kilidin bozulmasına izin vermeyecek dayanıklılıkta yapılması da önemlidir. Bu konuyla ilgili olarak satın almadan önce araştırmalarınızı yaparken, malzeme kalitesi ve kaç gözlü olacağına bakarak da seçimlerinizi yapmaya çalışabilirsiniz