Evlerde tamirat işlerinin gerçekleştirilebilmesi için çeşitli aletlere ihtiyaç duyulmaktadır. Çekiçler bu aletler arasında en önemlilerden bir tanesi. Gerektiğinde kullanabileceğiniz ve kısa sürede evde yaşanan sorunları çözebileceğiniz bir takım çantası kurmak istiyorsanız kesinlikle içerisinde çekiçlerin bulunması gerekiyor.

Ana görevi çivi çakmak olan çekiçler kısaca madenleri dövme işleminde kullanılan el aletleri olarak tanımlanabilmektedir. Demir levhaların istenen şekle getirilmesinde de rahatlıkla çekiçlerin kullanımı söz konusu olur.

Çekiç satın alırken tek bir modele sahip olan bir ürün olmadığını göreceksiniz. Karşınıza çıkacak olan çekiç çeşitleri arasından bir karar vermeniz gerekiyor. Tamamı Cerpa Norm kalitesi ile üretilmiş olan çekiçler arasından seçimlerinizi yapmanız ve ihtiyacınızı en iyi şartlarla karşılamanız gerekli.

Herkesin İlk Tercihi Tesviyeci Çekiçler

Çekiç modelleri arasında en çok tercih edilen ürünler tesviyeci çekiçlerdir. Tesviye, pürüzlü yüzeyleri pürüzsüz hale getirme işlemine verilen isimdir. Bu çekiçler görevini kusursuz bir şekilde yaparak istediğiniz pürüzsüz yüzeyi sizlere sunar.

Tesviyeci çekiçlerin sap kısmı ahşaptan yapılmaktadır. Ahşap tercihinin iki farklı önemi bulunur. İlk olarak çekiçlerin daha ağır olmaması ve rahatlıkla kullanılabilmesi için sap kısımlarında ahşap tercih edilmiştir. İkinci olarak elin terlemesi ya da ıslanması durumunda çekicin elden kaymaması için ahşap saplar tercih edilir.

Tesviyeci çekiçlerin baş kısmı ise dökümdür. Kesinlikle deforme olmayan, şeklini kaybetmeyen ve minimum efor ile maksimum iş imkânı sunan baş kısımları özel olarak tasarlandığı için saptan ayrılma ya da kopma gibi olumsuzluklar da yaşamamaktadır.

Ağaç saplı tesviyeci çekiç ihtiyacınız olduğunuzda ilk tercihiniz her zaman Cerpa Norm markası olmalıdır. Diğer çekiçlerde saydığımız bu özelliklerin tamamını bir arada bulmanız mümkün olmaz. Herhangi bir kazaya imkân tanımamak adına bizleri tercih edebilirsiniz.

Özel İşçilik İçin Ağaç Saplı Plastik Çekiç Modelleri

Çekiç sapının ahşap olduğu bir diğer çeşit ise plastik çekiçlerdir. Sap kısmı yine ahşap malzemeden yapıldığı için tutma ve kullanma eylemleri son derece kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bu çekiçleri özel kılan kısım baş kısmının özel bir plastik malzemeden yapılmış olmasıdır.

Baş kısmının plastik malzemeden üretilmesi bu çekiçlere farklı özellikler kazandırır. Sert malzemeleri istenen seviyede hareket ettirmek amacıyla bu çekiçler kullanılmaktadır. Hafif bir darbe ile sert malzemeleri hareket ettiren bu çekiçler plastik ağızları sayesinde malzemeye zarar vermezler.

Ahşap saplı plastik çekiçlerin en yaygın kullanıldığı alan seramik, fayans ya da yer karosu gibi malzemelerin montajıdır. Bu malzemeler gevrek bir yapıda oldukları için metallerle temas ettiklerinde kırılma eğiliminde olurlar. Ancak plastik çekiçler ile gelen yumuşak darbelere karşı dayanacaklardır.

Duvarlarda ya da zeminde gerçekleştirilecek olan fayans döşeme işlemlerinde plastik çekiçler olmazsa olmaz malzemelerden bir tanesi olarak gösterilebilir. Hafif darbeler ile fayansların başarılı bir şekilde yerine oturmasını sağlarken fayansa herhangi bir zarar vermez.

Plastik çekiçleri alırken de ilk adresinizin her zaman Cerpa Norm markası olması gerekir. Firmamız tarafından üretilen plastik çekiçlerin baş kısımları özel bir şekilde tasarlanmaktadır. Malzemelere temas eden kısımlarda farklı bir plastik malzeme kullanılır. Kusursuz sertlikte olan bu malzeme en yüksek şiddette baskı uygulamasına rağmen malzemeyi kırmaz.

Ergonomik Kullanıma Sahip Çekiçler

Çekiçlerde kullanım özellikleri çok büyük önem taşır. Eğer çekiçler doğru bir şekilde tasarlanmazsa gerçekleştirilecek işlem istenen kalitede uygulanamaz. Bunun yanı sıra çekicin yanlışlıkla parmağa temas etmesi ya da baş kısmının yerinden çıkarak ele zarar vermesi gibi durumlar söz konusu olabilmektedir.

Bildiğiniz üzere iş güvenliği her zaman ilk sırada gelir. Bu sebeple de satın alınacak olan çekiç modellerinde her zaman dayanıklı ve ergonomik ürünlere yönelim gösterilmesi gerekmektedir. Cerpa Norm olarak özel testler sonucunda oluşturduğumuz çekiçlerimizin tamamı kullanımı kolay ve iş güvenliği standartlarını fazlasıyla karşılayan ürünlerdir.

Kullanım sırasında çok rahat bir şekilde hareket edebilirsiniz. Çekici hangi şekilde kullanırsanız kullanın sizi rahat ettirecektir. Baş kısmı kesinlikle saptan ayrılmaz. Sap kısmının kalınlığı tam olarak avcunuza uyum sağlayacaktır. Islanması durumunda dahi herhangi bir kayma ya da elden kaçma gibi durum söz konusu olmaz.

Çekiç Çeşitlerinde Toptan Satış

Bir metali kırmak, çakmak yada dövmek amaçlı kullanılan el aletine çekiç denmektedir. Özellikle de çakma ve dövme işlemini rahat biçimde gerçekleştirebilmek için bu el aletinin uç kısmı düz bir yapıdadır. Çentik açmak ve kırma için kullanılan ucu ise konik bir yapıya sahiptir. El aletlerinin olmazsa olmazı olan bu alet, tüm evlerde ve iş yerlerinde hayatı kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

 Son derece işlevsel olan bu ürünler pek çok farklı boyutta, ebatta ve modelde üretilebilmektedir. Tamamen kullanacağınız alana uygun olan çekiç modelini tercih etmek, tamir ve tadilat işlerinizi yaparken zamandan kazanmanıza ve işlerinizin daha kolay sonuçlanmasına yol açacaktır.

Özellikle tadilat ve tamirat işlemlerinin yoğun yapıldığı iş ortamlarında çekiç tercihi ve firma seçimi çok önemlidir. Sadece fiyat baz alınarak çekiç satın almak iş verimine de olumsuz yansıyacaktır. Toplu çekiç alımı için, toptan satış yapan ve sektörde kalitesiyle rakiplerini geride bırakmayı başarmış nitelikli firmalardan ürün tedarik etmek bütçenize de fayda sağlayacaktır.

Cer-Pa Norm çekiç çeşitlerinde toptan satış sağlayan, müşteri ihtiyacını göz önünde bulunduran ve memnuniyet geri dönüşlerine önem göstererek üretim sağlayan son derece profesyonel bir firmadır. Hangi alanda, ne tür model çekiç ihtiyacınız olduğunu tespit ettikten sonra web sitemizde yer alan çekiç seçenekleri arasından size en uygun olan çekiç tercihini yapabilirsiniz. Ayrıca çekiç çeşitlerinde toptan satış fırsatını kaçırmayın. Cer-Pa Norm kalitesini deneyimleyin.

Değişken Çekiç Boyutları Arasından Seçimlerinizi Gerçekleştirin

Firmamız tarafından üretilen çekiçler farklı ebatlara sahiptir. Birçok kişi çekiç satın alırken ebatlar konusunda bir standart belirlemez. Karşılarına çıkan ürünler arasından herhangi bir tanesini seçerek alışverişini tamamlar.

Çekiç ebatları kullanım şartları üzerinde çok önemli etkilere sahiptir. Büyük çekiçlerin daha kolay kullanılacağını düşünerek bu ürünleri tercih eden kişiler dar alanlarda çalışmakta zorlanırlar. Ağırlık olarak büyük çekiçler daha yüksek ağırlığa sahip oldukları için kullanımı biraz daha zor olabilir. Ancak geniş alanları tesviye edilmesinde daha az efor sarf edilmesini sağlamaktadır.

Küçük ebatlarda bir çekiç satın almayı tercih eden kişiler ise bunun avantajını her aşamada görebileceklerdir. En dar alanlarda dahi rahatlıkla çalışabilirler. Çekiçler hafif olacağından savurması çok daha kolay olacaktır.

Küçük ebatlardaki çekiçlerin de dezavantajları bulunur. Geniş bir levhanın tesviye edilmesi işlemi için küçük çekiçlerin çok daha fazla savrulması gerekecektir. Büyük bir çekiç ile 20 defa savrularak tamamlanan işler küçük çekiçler ile 30 kerede tamamlanır. Bu durum kullanıcıların daha fazla enerji harcaması anlamına gelecektir.

Cerpa Norm markasının çekiçlerini kullanmayı tercih ederseniz sizin için en uygun boyutlardaki çekiçleri satın alabilirsiniz. Farklı ebatlarda olan çekiçler arasından yapacağınız seçimler hem çok daha düşük seviyede enerji harcamanızı hem de herhangi bir iş kazası olmadan işleri tamamlamanızı sağlar.

Lastik tokmak ya da tesviye çekici modellerinde uygun fiyatlar ve yüksek kaliteli için Cerpa Norm markasını tercih etmelisiniz. Onlarca çekiç modeli arasından sizin için en uygun olanları hemen seçin.