El aletleri grubumuz içerisinde yer alan kesici aletler ergonomik yapıları ve kaliteleri ile öne çıkmaktadır. Teleskopik bakır kesici, pvc boru makası, bağ makası, metal maket bıçağı, tenekeci makası, demir testere, mini testere, iskarpela takımları kesici aletler grubumuzu oluşturmaktadır. Kesici aletler ve parçalarını firmamızdan temin edebilirsiniz. 1986 yılından bu yana Cerpa Norm markası ile el aletleri üretimi konusunda uzmanlaşmış bulunmaktayız.

Tüm kesici aletlerimizde, işlevlerine özel alaşımlar ile gövde tasarımı yapılmaktadır. Özel sertleştirilmiş alet çeliği ve özel alaşım alüminyum em çok kullandığımız gövde malzemeleridir. Kesici aletlerimiz ve onlar için üretilen yedek parçalarını bu grup altında inceleyebilirsiniz.

İskarpela Takımları

İskarpela ahşap işleri ve oymacılıkla uğraşan insanların en fazla ihtiyaç duyduğu el aletlerinden bir tanesidir. Plastik saplı düz ıskarpela çeşitlerinde, sertleştirilmiş özel alet çeliği kullanılmaktadır, bu nedenle kullanışlı ve uzun ömürlüdürler. Farklı ölçüleri ile profesyonel ve hobi kullanımı için tercih edilmektedirler.

Ağızlar özel olarak hazırlanmış, hassas kesici duruma getirilmişlerdir. Saplar, modifiye edilmiş özel plastikten yapılmıştır.

İskarpelalarımız tek tek ve takım halinde olarak satışa sunmaktayız. Ergonomik tasarım ve uzun ömürleri ile tercih edilmektedirler.

Bakır Boru Kesici

Üretimimiz olan bakır boru kesiciler, görsel ve işlevsel olarak ideal bir tasarıma sahiptir. Gövde, özel olarak hazırlanmış alüminyumdan imal edilmiştir. 3-28 mm arası borular için rahatlıkla kesim gerçekleştirmektedir. Elektrostatik toz boyalıdır.

Bakır boru kesicilerde kullanmış olduğumuz vidalı takozlar yüksek mukavemet değerlerine sahip modifiye plastikten yapılmıştır. Vidalı takozlar kullanımdan veya düşmekten kaynaklı darbelere karşı dayanıklıdır. Kullanım sırasında vida sıyırma olmamaktadır. İmalattaki hassas ölçülendirme sayesinde, vidalar gövde ile mükemmel seviyede uyum sağlamaktadır.

Teleskopik bakır boru kesicimizde sektörde çok tercih edilen ürünlerdendir. Ayar tamburu içerisinde bir adet yedek bıçak ile satışa sunulmaktadır. Oluklu döner kılavuza sahiptirler. 6-35 mm arası borular için rahatlıkla kesim gerçekleştirmektedir. Elektrostatik toz boyalı, özel alaşım alüminyum gövdelidir.

Bakır boru kesicileri için ihtiyacınız olan yedek bıçaklarda kesici alet grubumuz içerisinde satışı yapılan ürünlerdendir.

Tenekeci Makası

Cer-Pa Norm kesici aletleri uzun hizmet ömrü ve yüksek ölçü hassasiyeti mantığı ile üretilmektedir. Yaylı tenekeci makası özel alet çeliğinden üretilmiştir. İnce saçlarım kesil esinde en yakın yardımcınız olmaktadırlar. Uzun düz kesimlere uygun kesici ağızlara sahip, plastik saplıdırlar.

Tasarıma dahil olan plastik saplar, rahat güç aktarımı sağlamaktadır. Güçlü yekpare gövde ve keskin ağızları ile en zor şartlarda bile profesyonellerin yanındadırlar. Emniyet tamponları sayesinde el sıkışmasını önlemektedir.

250 mm uzunluğa sahip olan makas 495 gr. ağırlıkta daha kolay işler için, 300 mm uzunluğa sahip 700 gr ağırlıktaki makas ise daha zor işler için tercih edilmektedir.

Kaportacı Makası

Yaylı kaportacı makası özel alet çeliğinden üretilmiştir. Kıza, düz ve eğri kesimlere uygun kesici ağıza sahiptir. Özel alet çeliği ile üretilmiş ve taşlanmış yüzeylidir. Emniyet tamponları sayesinde el sıkışmasını önlemektedir.

250 mm uzunluğa sahip olan makas 406 gr. ağırlıkta ve 300 mm uzunluğa sahip 662 gr ağırlıktadır. Her iki ürün de kaporta işleri için tercih edilmektedir. Tüm Cer-Pa Norm kesici aletleri gibi uzun hizmet ömrü ve yüksek ölçü hassasiyeti mantığı ile üretilmektedir

Pvc Boru Makası

Sıhhi tesisat, kalorifer tesisat işlerinde ve pvc boru ile yapılan tüm imalatlarda pvc boru makası işleri hızlandırmaktadır. Boruların boylarının belirlenmesi pvc boru makası ile yapılmaktadır. Elektrostatik toz boyalı, özel alaşım alüminyum gövdelidir.

Ergonomik yapısı ile kullanıcısını yormaz, SK5 çelik bıçak ile rahat kesim sağlar. Otomatik açma mekanizması, plastik kaplı kolları ile aranan bir el aletidir.

Profesyonel kullanım için, hobi amaçlı kullanım için ve tadilat işlerinde en büyük yardımcılarınızdan olan kesici aletleri Cer-Pa Norm kalitesi ile satın alabilirsiniz.