Bakır Boru Kesici

Özellikler: Özel alaşımlı, elektrostatik toz boyalı, alüminyum gövde. Oluklu döner klavuzlar. Ayar tamburu içinde 1 adet yedek bıçak. Blister teşhir ambalajı.

 

KOD NO Kapasite 
8001 67 3028 3-28 mm 1 170 gr 

Bakır boru kesici, bakır boruların şekil almasına ve işlenmesine yarayan manuel ya da yarı otomatik bir el aletidir. Kullanım amacı, bakır boruların pürüzsüz şekilde kesilmesi olan bu cihazlar misal vermek gerekirse, ev tipi klimaların onarımında iklim donanımı ile çalışmaya uygun tasarlanmıştır. Aynı zamanda bakır boruların aktif rol aldığı ev tesisat işlerinde bu cihaz sıklıkla kullanılır.

Bakır boruların sağlıklı kesimini gerçekleştirebilmek için, kullanılan ekipmanların tasarım özellikleri ve boru türü dikkat edilmesi gereken ayrıntılardır. 

Bakır boru kesici seçiminde, önemli kıstas sadece kesici bıçağın şekli ve kalitesi değildir. Pek çok yönden teleskopik kılavuz ve destek silindir sistemi, bakır borunun kesme kalitesine etki eder. Bu nedenle, bakır boru kesici yapımında destek makara sistemi ne kadar çok olursa, ürün o kadar verimli ve güvenli çalışma deneyimi sunacaktır.

Bakır boru makasında en önemli noktalardan biri, destek silindir modülüdür. Bu parça,  Kesim işlemi esnasında, borunun sabit durmasını sağlar. Bakır boru kesici içinde bulunan destek makara sayısı, bakır boruların ebatları konusunda mevcut aralığı belirleyen bir faktördür.

Bakır Boru Kesici Özellikleri

İnce duvarlı ve küçük ebatlarda ki bakır boruları kolay biçimde kesmek için kullanılan bakır boru kesiciler, pratik kullanım imkânı dolayısıyla hayatı kolaylaştıran cihazlar haline gelmiştir. Cihazın içinde bulunan destek makarası ve torç arasında kalan boşluğa bakır boru yerleştirilir. Üründe yer alan bir vida sistemiyle, silindir bloğu bakır boruyu torç bıçağına doğru ittirir. El yordamıyla, borunun ekseni etrafında kelepçe 1-2 tur döner. Ardından tekrar vida ile torç arasında sıkıştırılan boru, bu işlem 3 kez tekrarlandığında pürüzsüz şekilde kesilmiş olur.

Belirtildiği gibi, bu nokta da bakır borunun ince duvarlı olması gereklidir. Kesim aşamasında acele etmek, kusurlu kesime sebep olabilir. Bu sebeple ne kadar yavaş ilerleyerek devam edilirse, o kadar kaliteli bir kesim elde edilecektir.

İşinde profesyonel olmuş birçok usta, bakır borularla çalışma sırasında kesme işlemi gerekirse manuel boru kesme cihazlarının kullanırlar. Bunun nedeni, bakır boru kesicilerin pratik ve güvenli çalışma imkânı sunmasıdır.

Bakır Boru Kesici Fiyatları

Bakır boru kesiciler arasında, sağlıklı bir seçim yapmak ürün özelliklerinin ayırt edici farklarından dolayı oldukça kolaydır. Bu konuda dikkat edilmesi gereken husus, cihazın hangi kriterlere sahip olması gerektiği ve kullanılacak olan borunun ne tür bir boru kesiciye ihtiyaç duyduğudur. Bu konular hakkında net bir fikir sahibi olduktan sonra, ikinci adım satın alma işlemi için güvenilir bir firma bulmaktır. Uygun fiyatlı diye satın aldığınız bakır boru kesiciler, kısa zaman içinde verimli kesme işlemi sağlamayacak ve cihaz çok geçmeden deforme olacaktır. Bu sebeple, uzun vadede kazanmak adına önceliğiniz fiyat değil nitelikli ürün almak olmalıdır.

Cerpa Norm, tecrübesi ile 1986 yılından bu yana kendini ve başarısını kanıtlamayı başarmış, köklü bir firmadır. El aletlerine dair her detayı yakından inceleyen ve ürünlerini işin ehli ekip arkadaşlarıyla beraber tasarlayan firmamız, müşteri memnuniyetini çalışma ilkesi haline getirmiştir. Sektörde 34. Yılını tamamlayan Cerpa Norm, uygun fiyatlara sunduğu nitelikli ürünlerin stoğunu da güçlü tutmak için durmadan çalışmaktadır.

Web sitemizde yer alan bakır boru kesicilerden, özellik ve tasarım olarak kendinize en uygun olanı seçip tek tıkla satın alabilirsiniz. Güvenilir ve hızlı teslimat hizmetimiz sayesinde, ürün kısa zamanda elinize ulaşacaktır. Cerpa Norm dan satın almış olduğunuz tüm el aletleri ve bakır boru kesiciler, 5 yıl firmamız garantisi kapsamındadır. Bu nedenle Cerpa Norm sayesinde gönül rahatlığıyla, kaliteye uygun fiyatlarda sahip olabilirsiniz.