Bağ Makası

Özellikler: Hassas kesici ağızlar. Güçlü ve hafif yapılı, alüminyum gövde, PVC kaplı saplar.

KOD NO
8004 65 2250 215 mm 1 286 gr 

Park, bahçe ve benzer yeşil alanları düzenlemek amacıyla bitki ve çiçeklerin peyzaj süreçlerinde ihtiyacınız olan en büyük yardımcı alet bağ makası ya da diğer bir adıyla budama makasıdır. Hobi olarak ilgilendiğiniz bahçelerinizden tutun da bu işi profesyonel yaptığınız pek çok alanda, meyve ağaçlarınızın, bahçelerinizin zararsız şekilde toplanmasını sağlamak istediğinizde ya da benzer şekilde peyzaj süreçlerinde de iyileştirme yapmak istediğinizde budama makasını kullanabilirsiniz.

Birbirinden farklı birçok çeşitlilikte bulacağınız, ağaçlarınızın sağlıklı bir şekilde büyürken onları budamak istediğinizde faydalanacağınız en iyi şekilde de peyzaj ürünler bulunur. Bitki ve çiçek konusunda da istediğiniz gibi budama yapabileceğiniz bu budama makası çeşitleri ile beraber dilediğiniz her zaman ihtiyacınız olacağını da unutmayın. 

Bağ - Budama Makası Özellikleri

Birbirinden farklı çeşitlilikte tercih edebileceğiniz bağ makas türleriyle beraber istediğiniz pek çok şeyi yerine getirebilirsiniz. Meyve ağacı budama süreçlerinde en büyük yardımcınız olurken bitki, çiçek budamada da yine tercih edebilirsiniz. Ağaçların sağlıklı büyürken ki durumlarında istediğinizi her zaman meyveler olgunlaştığında da vakit kaybetmeden, doğru zamanda meyve ağaçlarından fire vermeyecek şekilde meyve toplamak için de kullanabilirsiniz.

Filiz, sürgünlerin, yaprak veya uç tepedeki pek çok kısımların da almanız gerektiğinde alacağınız, salkım ya da tane seyreltmeniz gerektiğinde de temizlik ürünleri olarak da tercihlerinizi yapabilirsiniz. 

Bağ makasları modelleriyle ilgili olarak sap türü ve şekli, özelliklerini de değiştirecek niteliktedir. Örneğin solak ve küçük eli olan kişiler bu konuda budama makası ile beraber tutamak kullanarak ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde bu makası satın alabilirler. Aynı zamanda özellik bakımından bazı makaslarda bulunan kilitleme özelliği vardır. Bu da makas, bağda, bahçede ya da benzer süreçlerde budama için daha da keskin olmasını sağlayarak keskinliğini arttırmaktadır. Kilitleme özelliğiyle de kesim yaparken sıkma işlemini en iyi şekilde yapmış olursunuz. 

Bağ – Budama Makas Bakımı Nasıl Yapılır?

Satın almış olduğunuz bağ makaslarına karşı ne kadar iyi bir biçimde bakarsanız, uzun ömürlü bir kullanım ve bir o kadar da keskin olmasını sağlamış olursunuz. Bu alanda tercih edebileceğiniz pek çok bağ veya budama makas türleri varken, seçimlerinizi yaparken de her zaman bakımlarını yerine getireceğiniz kapasitede ürünlerle seçimler yapın. 

Bu anlamda hızlı ve temiz bir kesim istiyorsanız, bunun için keskin makaslara sahip olmak önemlidir. İlk başlarda keskin makaslarınız, kullandıkça körelmeye gidebilir. Ancak körelme yaşamadan hemen öncesinde makaslarda ne kadar iyi bir şekilde bıçakları keskinleştirirseniz, bileme yapacağınız şekle göre daha da verimli bir kullanım sağlamış olursunuz.

Verimlilik aradığınız budama makaslarınızda düz kenarlı makaslar, kancalar ya da çentik türleriyle bileme gerektireceğini unutmayın. Bileme işlemlerinizi en uygun koşullarda yaparken bıçak tamamını hafif bir makine yağı ile beraber çok daha sağlıklı bir ağzı olmasını sağlarsınız.

Hem bu sayede bağ makas çeşitlerinde bulacağınız güçlü ve kuvvetliliği de, kalınlığı birkaç santimetreyi geçecek olan pek çok ağaç dallarını da budarken çok rahat şekilde kullanabilirsiniz. Korumanızı da en uygun şartlarda yapmanızla beraber çok rahat şekilde kullanım sağlamış olursunuz.

Bağ Makas Çeşitleri Nelerdir?

Standart budama makasını araştırırken göreceğiniz şey, pense gibi modellerdir. İkili sap bulunan bu türlerde, ağzının şekli farklı isimlerle de anılır. Cırcır, çift ağızlı ya da benzer ağızlara sahip budama makasları olarak da anıldığı gibi hangi amaçla kullanacaksanız da buna göre seçimlerinizi yapabilirsiniz. Yüksek dallara uzanmanız gereken konularda her zaman bu ürünlerden faydalanacağınız gibi teleskopik saplar ya da uzatma kolları yardımıyla da bağ makas çeşitlerinden faydalanabiliyorsunuz.

Gerektiğinde meyve toplamak için de geniş ağızlı çeşitlerine göre daha ince – sivri ağızlı bağ makas çeşitleriyle de seçimlerinizi yapar, meyveleri istediğiniz gibi zararsız olarak toplarsınız. Bağ makası olarak da bilinen bu makaslar, üzümleri budamak gerektiğinde ya da bağlarda budama işlemlerinizi daha da basit şekilde yapmak istediğinizde tercih edebiliyorsunuz.

Budama makasını seçebileceğiniz bu bağ makasları, çok daha asma bitkisine zarar vermeden budama yapacağınız gibi tip olarak da küt burunlu modelleri seçilmekte, tercih edilmektedir.

Doğru Bağ Makası Seçimi Nasıl Yapılır?

Eğer siz de bağ makası seçimlerinde nasıl bir seçim yapacağınızı bilmiyorsanız, türlerine ve çeşitlerine göre yukarıdaki özelliklere göz attığınız gibi bu yazımızla beraberde seçimleriniiz basit şekilde yapabilirsiniz. Öncelikle bıçaklar arasındaki mesafe, kesme kapasitesini belirlediği gibi keseceğiniz dal kalınlığıyla da ilgili değildir.

Seçimlerinizi yaparken performansı kendinizde aramanız gerektiğini unutmayın. Bu nedenle de gerçek kesme kapasitesi, kesilen dalın sertliği ve kullanıcı gücüne göre değişkenlik göstereceğini unutmamalısınız. Genellikle budama makaslarıyla ilgili olarak kapasite 2 cm olurken, eğer yumuşak bir dal ise çok daha basit şekilde kesebilirsiniz. 

Bazı ağaç türleri olarak da kuru bir çam dalında 2 cm kalınlığı kesme noktasında da zorlanacağınızı unutmayın. Bu nedenle bıçakların sertliği ya da boyutu, makas seçiminizde de özelliğe bağlı olduğu kadar kullanacak kişiye göre de değişecektir.

Bağ Makas Fiyatları

Pek çok üreticinin olduğu budama makası fiyatlarını araştırırken birbirinden farklı markalar, karşınıza çıkacaktır. İhtiyaçlarınıza en uygun şekilde seçimlerinizi yapabilir ve tercihlerde bulunabilirsiniz. Cerpa Norm ile beraber de isterseniz budama makas fiyatlarını kıyaslar, en uygun şekilde budama veya aşı makası olarak kullanabileceğiniz çeşitler arasında seçimlerinizi yapabilirsiniz.

Yüksek dalları merdiven kullanmadan budamak amacıyla hem kaliteli hem de farklılık gösterecek şekilde de çeliğin kalitesine göre tercihlerde bulunacağınız, satın alabileceğiniz birçok model vardır. Fiyatlarda bu noktada çelik kalitesi ve bağ makasının çeşitliliğine göre değişkenlik göstermektedir. Seçimlerinizi yaparken de buna dikkat edebilir ve istediğiniz tercihlerde de bulunabilirsiniz.

Toptan Bağ Makası

Hırdavat dükkanlarında ve yapı-bahçe marketlerde en çok satılan ve aranan aletlerden bir tanesi de bağ makasıdır. Bağ makasları ağaç dalları, süs bitkileri ve çiçek budamalarında kullanılan aletlerdir. Hırdavat dükkanları yada yapı marketler raflarında bulundurmak için toptan bağ makası alırlar. Toptan bağ makası hırdavat toptancılarında yada hırdavat toptancılarında bulunabilecek ürünlerdir. Toptan bağ makası adet bakımından fazla alındığında daha az maliyetle tedarik edilmiş olurlar. Hırdavat mağazaları yada yapı marketler toptan bağ makası almak için toptancılarla yada hırdavat imalatçılarla anlaşma yaparlar. Yaptıkları anlaşmaların kapsamında ürünlerini tedarik ederler.

Hırdavat dükkanları ve yapı marketler toptan bağ makası tedarik konusunda bazı konulara dikkat etmeleri gerekir. Bu konulardan bir tanesi müşteri yorumlarıdır. Ürün ne olursa olsun hem satıcılar hem de üreticiler bilmediler ki en iyi reklam müşteri yorumları ve tecrübeleridir. Birçok müşteri günümüzde kullandıkları ürünlerle ilgili yorumları sadece çevrelerindeki insanlara değil internette ürün yorum sayfalarına da ekliyorlar. Eklenen bu yorumlar aynı üründen almak isteyen binlerce kişiyi etkilemektedir. Bu yüzden müşteri memnuniyeti ve kullanıcı yorumları üretici ve satıcılar için çok önemli bir unsur oluşturur.

Toptan bağ makası alan mağazaların dikkat etmeleri gereken bir diğer unsur da ürünlerin kapsadıklar garanti imkanlarıdır. Özellikle bağ makası perakende satıcıları ürünlerin garanti süreleri ve kapsamlar hakkında detaylı bilgiye sahip olmalıdırlar.

Bağ makası çeşitlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.