Demir Testere Kolu

Özellikler: Ergonomik yapılı soft plastik kaplı metal tutamak. Elektrostatik toz boyalı gövde. 300mm yedek ağızlar içindir.

KOD NO
8002 64 1300 300 mm 6  353 gr

Sanayi alanlarında, olmazsa olmaz bir takım el aletleri vardır. Bu el aletleri arasında hayatı kolaylaştıran demir testere kolu, işlenmeye hazır hale getirilmeden önce parçaların belirlenen ebatlarda kesilmesi amacıyla kullanılır. Bu kesme uygulaması, belirlenen parçaların daha çabuk şekil alabilmesi için kullanılır. Demir testerenin, yani kesme işleminin endüstriyel ve daha birçok alanda önemli yeri vardır.

Demir testerenin çalışma prensibi, bir malzemeyi parçalamak ve doğramak üzerine kuruludur. Çalışma alanına göre farklılık gösteren, birçok çeşitte kola sahip olabilen demir testerelerin tırtıklı bir bıçağı mevcuttur. İlk bakışta standart bir bıçağı andıran bu el aleti, pek çok sektörde iş yükünü hafifletmektedir.

Demir testere tercihi yaparken, testerenin tüm genel özellikleri baz alınarak bir seçim yapılmalıdır. Çünkü fonksiyonel kullanım buna bağlıdır. Paslanmaz çelikten üretilen testereler, fiyat olarak her ne kadar yüksek olsa da uzun vadede hizmet ömrü buna bağlı olarak daha uzun olacaktır.

Demir testere kolu, manuel kesme işlemi gerçekleştirmeye yaradığından, kesici lamanın takılmasında kullanılır. Bu ürünlerin ayarlanabilir ve sabit testere kolu şeklinde çeşitleri mevcuttur. Ayarlanabilir demir testere kolu, 200-400 mm ebatlarında lamaların takılması için ayarlanabilir. İnşaat sektörü, tamir ya da bahçe işleri gibi alanlarda demir testere kullanımı gerektiğinde, doğru ve sağlıklı ürün seçimi yapmak çok önemlidir. Yanlış testere seçimi, yaralanmalara sebebiyet verebilir ve bununla beraber çalışması güçlük çıkardığından verimli kullanım sağlamayacaktır.

Demir Testere Kolu Seçimi

Demir testere kolu, her işyerinde ve evde bulunması gereken çok yönlü işlevsel bir el aletidir. Birden fazla modelin bulunduğu demir testereler, çoğunlukla ağaç işleme amacıyla kullanıldığından, kesme kolaylığı sağlayan ve bıçak kalitesi üst düzey testereler olmalıdır. Demir testere kolu seçiminde, çalışma güvenliğine ve ürün kalitesine dikkat edilmesi iyi olacaktır.

Demir testerelerin kullanım şekline ve alanına göre farklılık gösteren demir testere kolu, ahşap-metal-plastik ve kauçuk malzemeden üretilmektedir. Tutamaç kısmının, iki türde tasarımı sağlanmaktadır.. Birincisi tersine çevirme özelliğine sahip testere kolu, diğeri ise bilindik klasik modeldir.

Bu konuda dikkat etmeniz gereken nokta, konforlu bir kullanım deneyimi sunmayan demir testere kolu elinizden kayabilir veya eğilir. Kesme işleminin uygulandığı malzeme üzerinde kayar ve yavaşça yürür. Bu durum ağır yaralanmalara sebebiyet verebilmektedir.

Demir testere kolundan sağlıklı verim elde edebilmek için, sapı ve bıçak kısmı nitelikli malzemeler kullanılarak üretilen model tercih etmelisiniz. Bu tür testereler maliyeti yüksek olsa da uzun vadede çalışma güvenliğinizi sağlayacaktır. Uygun fiyatlı, özensiz şekilde tasarlanmış demir testere kolu verimli kesime engel olduğu gibi geri dönüşü olmayan problemlere de yol açabilir. Bu yüzden, önceliğiniz güvenlik olmalıdır.

Demir Testere Kolu Fiyatları

Demir testereler hemen her iş sahasında, özellikle inşaat ve sanayi sektöründe çok sıklıkla kullanılan el aletlerdir. Demir testere kolu, kullanıldığı iş alanına göre farklılık gösteren birçok çeşidine sahiptir. Tutma konforu, üretim materyali, kesimi gerçekleştirilen parçanın yapısal özelliğine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Ancak demir testere kolu, satın alınmadan önce çok iyi araştırılmalıdır. Kolun, bıçak gövdesiyle uyumlu olması iş güvenliği açısından çok önemlidir. Bu noktada işinde deneyimli, el aletleri konusunda önceliği müşteri güvenliğini sağlamak olan bir firmadan demir testere kolu satın almak doğru olacaktır.

Uygun fiyatlı diye satın alınan demir testereler kısa zamanda paslanma, kullanırken bıçağın koldan ayrılması, elin içinde kolu kavrayamama, eğilme gibi problemler oluşturabilir. Bu problemler ağır iş kazalarıyla sonuçlanabilir. Bu sebeple demir testere satın alırken, fiyat dikkat edilmesi gereken son kriter olmalıdır.

Cerpa Norm, uzun yıllardır el aletine dair tüm ürün tedariğini kendi bünyesinde sağlayan, modern teknoloji ışığında üretim yaparak satışa sunan köklü bir firmadır. 1986 yılından bu yana kaliteden ödün vermeden çalışan ve sektörde 34. Yılını tamamlayan Cerpa Norm, el aletleri ve demir testere kolu üretiminde, kaliteyi uygun fiyatlarda sunarak müşteri güvenliğini kaliteli ürünle harmanlamayı hedeflemiştir.

Uzun yıllardır iş güvenliğini her şeyden önde tutuyor ve üst düzey kalitede malzemeler kullanarak ürettiğimiz el aletleriyle Türkiye’de adımızı duyurmaya devam ediyoruz. Sizler için en küçük detayları bile atlamadan, nitelikli üretimle işinizi kolaylaştırmaya devam ediyoruz. 

İşini severek yapan ve müşterilerin yerine kendini koyarak özveriyle çalışan ekip arkadaşlarımızla beraber, testere ve demir testereye dair her şeyi sizler için tasarlıyoruz.

Web sitemizde yer alan, her beklentiye karşılık verebilecek özelliklerde satışa sunduğumuz demir testere kolu seçeneklerinden, size en uygun olanı tek tıkla satın alabilirsiniz. Cerpa Norm güvencesinde, hızlı ve güvenilir teslimat ile siparişleriniz elinize kısa sürede ulaştırılıyor. Bununla beraber, firmamızdan satın aldığınız tüm ürünler 5 yıl Cerpa Norm garantisi ile sizleri bekliyor.

Günlük hayat akıp giderken köyde, dağda, bahçede, fabrikada aklınıza gelebilecek her yerde, bir gün ihtiyaç duyabileceğiniz demir testereleri, Cerpa Norm’un geniş ürün seçeneklerinin yer aldığı web sitesinden tek bir dokunuşla satın alabilirsiniz. Kaliteli, güvenli ve uzun ömürlü demir testereler, firmamızda sizleri bekliyor.