Dış Segman Pensi (Yaylı-Düz)

Özellikler: Sertleştirilmiş krom-vanadyum çelik. Siyah fosfat kaplamalı gövde. Polisajlı yüzey. İtici yaylar. PVC plastik saplar.
Standart:DIN ISO 5254-A TS 60-10

KOD NO
2006 52 0014 140 mm 10-25 6  100 gr
2006 52 0018 180 mm 19-60 6  145 gr
2006 52 0025 225 mm 40-100 6  220 gr

Dış Segman Pensesi

Segmanlar yağ kullanılması gerektiren motor elemanlarında ve makinelerde piston ve silindir arasında yağ başta olmak üzere sızdırmazlığı sağlayan genellikle çelik ya da dökme demirden imal edilen halkalardır. Segmanlar birçok farklı sebeplerden dolayı zaman zaman arızalanabilir ya da katman bir yapıya sahip oldukları için halkalar arasında kaymalar olabilir. Bu kaymalar zamanla büyüyerek sızdırmaya neden olabilirler. Ayrıca aşınmadan dolayı da piston halkaları arasında da açılmalar olabilir.İğne ucunun yol açacağı delik kadar bir boşluk bile segmanların sızdırma yapmasına neden olabilir.

Segmanlar zaman aman arızalansalar bile tamir edilebilir parçalardır. Segmanların her bir halkası sökülerek tamir edilir yada yenisiyle değiştirilebilirler. Özellikle araçlardaki yağ sızdırmazlığını sağlayan segmanlar düşük kalitede yağ kullanımı, bakım yağlarının uzun süre değişmemesi, herhangi bir darbede aldığı kazadan dolayı sızdırma yapabilir. Segmanlar iç segmanlar ve dış segmanlar diye ikiye ayrıldıkları için tamirleri de birbirlerinden farklı aletlerle yapılır. Örneğin, dış segman için kullanılan aletlerden bir tanesi dış segman pensesidir. Dış segman pensesi özellikle segmanın sökülmesi ve halkaların yerleştirilmesi için kullanılan bir tamir aletidir.

Segmanlar istenilen standartlar ölçüsünde torna makinelerinde içi boş demir ve çelik halkalar şeklinde üretilirler. Bu halkalar motorun pistonun içindeki hem gazı hem de yağı sızdırmama görevi gördükleri için çok dikkatli bir şekilde yerleştirilmesi ve sökülmesi gerekir. Bu yüzden segmanların tamirlerinde kullanılan segman penseleri titizlikle kullanılmalıdır ve çok iyi tanınmalıdır. Hangi aletin ne işe yaradığı teknik eleman tarafından çok iyi bilinmelidir. 

Dış segman tamir aletlerinden bir tanesi olan dış segman pensesi segman pensesi takımları içinde satılabileceği gibi tekli olarak da satılmaktadır. Sitemizde gördüğünüz dış segman pensesi ürünümüz yüksek kalite ve ileri teknoloji ile üretilen bir ürün olduğu için ustalar tarafından çok beğenilen alet ürünlerimizden bir tanesidir. Sitemiz üzerinden müşteri temsilcimizle iletişime geçerek kolaylıkla siparişinizi oluşturabilirsiniz.