Özellikle tadilat ve tamirat işleri denildiğinde akla ilk gelen aletlerden bir tanesi kurbağacık anahtarlardır. Kurbağacık anahtar tamirat ve tadilat sektöründeki her işyerinde olmasının yanı sıra her evde de olması gereken bir alettir.

Ayarlanabilir ucu sayesinde kurbağacık anahtar modelleri birçok acil tamir ve tadilat işlerinde en büyük yardımcılardan bir tanesidir. Günümüz teknolojisi ve gelişen üretim teknikleri sayesinde birçok kurbağacık anahtar modelini görmek mümkün.

Halk arasında İngiliz anahtarı olarak da bilinen kurbağacık anahtar ayarlanabilir ucu sayesinde birçok el aletinin yaptığı işi tek başına yapabilir. Genellikle baş kısmının altında bulunan ayarlama somonu sayesinde kurbağacık anahtarlar farklı çaptaki vida, somun ve boruların sıkılma yada gevşetme işleminde en çok kullanılan el aletidir.

Sabit numaralı anahtarların işe yaramadığı durumlarda en çok kullanılan aletler kurbağacık anahtarlardır. Kurbağacık anahtarlar magnezyum ve çelik gibi maddelerden üretilir.

Kurbağacık Anahtarların Üretimi

Gelişen teknoloji sayesinde kurbağacık anahtarların üretim teknikleri de zamanla gelişmiştir. Eski kurbağacık anahtar modelleri sap kısmı da dahil sadece metalden üretilirdi. Metal üzerinde kullanıcının rahatını düşünen herhangi bir koruyucu yada kolaylaştırıcı malzeme kullanılmazdı.

Ancak günümüzde kurbağacık anahtarların sap kısımları metalin üstünde koruyucu bir malzeme kullanılır ki aleti bundaki amaç kullanan kişi daha rahat kavramasını sağlamaktır. Cer-Pa Norm kurbağacık anahtar modelleri de bu özelliğe sahiptir. Kurbağacık anahtarlarımızın sap kısmı daldırma PVC ile kaplanmış ve kullanan kişinin aleti daha iyi kavraması ve daha az yorulması hedeflenmiştir.

Kurbağacık Anahtar Fiyatları

Cer-Pa Norm olarak en iyi kurbağacık anahtar modellerini en iyi fiyata sunuyoruz. Günümüz piyasa şartlarından dolayı kurbağacık anahtar fiyatları, üründeki kullanılan malzemeye, işçiliğe ve ürün üretilirken diğer girdi ve çıktılara göre farklı fiyatlarda olabilir. Cer-Pa Norm, piyasa şartlarını yakından takip ederek sadece kurbağacık anahtar çeşitlerinde değil bütün ürünlerinde en iyi kaliteyi en iyi fiyata sunmayı ilke edinmiştir.

Kurbağacık anahtar fiyatları her piyasanın ürünü gibi maliyet giderleri, hammadde maliyeti ve diğer girdi ve çıktılar gibi sebeplerden dolayı farklı farklı fiyatlarda olabilir.

Kurbağacık anahtar fiyatları ürünün boyutuna göre de farklılık gösterebilir. Küçük anahtar kurbağacık anahtarlar büyüklere göre daha düşük fiyatlıdır. Bunu etkileyen en önemli şey kullanılan hammaddenin miktarının daha az olmasıdır. Daha az hammadde demek daha düşük maliyet demektir ki, bu da kullanıcıya düşük fiyat olur yansır.

Kurbağacık Anahtar Ölçüleri

Kurbağacık anahtar modelleri ölçülerine göre belirlenebilir. Cer-Pa Norm kalitesiyle ürettiğimiz kurbağacık anahtar modellerimiz de ölçülerine göre belirlenmiştir.

Cer-Pa Norm kurbağacık anahtar modelleri 6”, 8”, 10” ve 12” olmak üzere dört çeşittir. Bu modellerin ağırlıkları ise boyutlarına göre değişmektedir. 6” kurbağacık anahtar 135 gr, 8” kurbağacık anahtar 278 gr, 10” kurbağacık anahtar 390 gr ve 12” kurbağacık anahtar 637 gr. Ağırlığındadır.

Cer-Pa Norm olarak kurbağacık anahtar modellerimiz, DIN 3117 ve TS ISO 6787 standartlarına uygun olarak üretiyoruz.

Kurbağacık Anahtarların Kullanım Alanları

Kurbağacık anahtarların en çok kullanıldıkları alanlar tamirat ve tadilat işleridir. Bu işleri gerektiren hemen her işyerinde yada evde mutlaka ev aleti bulunmalıdır. Kurbağacık anahtarlar kolay ayarlanabilir çapı sayesinde farklı boyutlardaki vida, cıvata, ve boruların montajında yada tadilatında kullanılır.

Kurbağacık anahtarlar hem kullanım kolaylığı olarak hem de dayanıklılık olarak ev ve işyerlerinde olması gereken bir üründür.

Cer-Pa Norm olarak büyük son teknolojik imkanlarla ürettiğimiz kurbağacık anahtar modellerimiz için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçerek her türlü sorunuza yanıt bulabilirsiniz.